Zbierka Boj proti hladu

Vincentská rodina na Slovensku organizuje už 15. ročník celoslovenskej verejnej zbierky Boj proti hladu, zameranej na pomoc tým najchudobnejším. Zbierka prebieha od 1. 6. 2021 do 30. 4. 2022. Viac informácii je k dispozícii stránke www.bojpotihladu.sk

Jarná zbierka na charitu

Bratislavská arcidiecézna charita vďaka pravidelnej zbierke realizuje odbornú sociálnu a charitatívnu prácu s ľuďmi trpiacimi materiálnou či duševnou chudobou, zdravotnými ťažkosťami psychického či fyzického charakteru a prostredníctvom grantu CreoCaritas podporuje sociálne a charitatívne diela vo farnostiach našej arcidiecézy. Viac informácií o využívaní financií zo zbierky nájdete na webovej stránke www.charitaba.sk . Všetkým darcom Bratislavská arcidiecézna charita vopred ďakuje. Zbierku môžete podporiť online na tomto odkaze.

Pontifikálna svätá omša

Vo štvrtok 10. marca 2022 o 18.00 h bude v Katedrále sv. Martina sláviť pontifikálnu svätú omšu pri príležitosti výročia posviacky katedrálneho chrámu bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský. Ste srdečne pozvaní!

Pobožnosti krížovej cesty s otcami biskupmi

V Pôstnom období pozývame veriacich k účasti na modlitbe Krížovej cesty, ktorú budú viesť naši otcovia biskupi, vždy v piatky o 20.00 hod. v Katedrále sv. Martina.

Deň počatého života

Ku Dňu počatého dieťaťa (25. marec) pripravil Úrad pre apoštolát ochrany života v Košiciach novú krížovú cestu nenarodených detí, obohatenú o krátke profily pro-life osobností. Bude Vám doručená začiatkom marca. Môžete ju ponúknuť veriacim k modlitbe za obnovu kultúry života.