Bohoslužby     Nedeľa 26. februára 2017

†  František
Popolcová streda, prísny pôst

2.3.2017

sv. omša pre mamičky  (Poďakovanie za 80 r. manžela Ondreja)
   †  Danka

3.3.2017

sv. omša pre žiakov ZŠ A. Dubčeka
   †  manžel Štefan

4.3.2017

fatimská pobožnosť  (8,15 sv. omša)
   pokrstíme jedno dieťa

†  Imricha

Nedeľa 5. marca 2017  DEVIATA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ
      07,30     †  Edita, Karola a zaťov
      09,30     za farníkov
      11,00     Poďakovanie za šťastný návrat
      18,00     †  Mária, František a ich synov

1. V utorok večer sa stretnú deti, ktoré sa pripravujú k sviatosti Eucharistie a ich rodičia pri sv. omši o 18,00 hod.

V tomto týždni začína obdobie Veľkého pôstu – čas kajúcnosti a pokánia. Prvý deň – Popolcová Streda – sa nesie v znamení abstinencie a prísneho pôstu. Zdržiavanie sa mäsitých pokrmov zaväzuje všetkých katolíkov, ktorí zavŕšili 14. rok až do konca života. Vlastný pôst, teda obmedzenie v jedle zaväzuje od 18. do 60. roku života. Výchova mladej generácie v duchu Cirkvi odporúča, aby aj tí, na ktorých sa pôst nevzťahuje, pretože nie sú plnoletí, boli po príklade svojich rodičov vedení k pravému duchu pokánia. Na znak ochoty obrátenia srdca a vedomia vlastnej pominuteľnosti si necháme poznačiť v tento deň čelá popolom. Sv. omše budú o 10,00 hod., 18,00 hod a o 19,00 hod. Pri každej je značenie popolom.

Na stredu 1. marca je plánované stretnutie s rodičmi, ktorí sa rozhodnú pokrstiť dieťa v blízkej budúcnosti. Predkrstná katechéza sa uskutoční na farskom úrade o 17,00 hod.
4. Pobožnosť Krížovej cesty bude bývať každý piatok večer o 18,00 hod. Potom sv. omša. Možnosť získania úplných odpustkov.
5. V týždni je aj I. piatok mesiaca. Spovedanie v týždni podľa možnosti každý deň pred sv. omšou už od 17,30 hod.
6. Na I. piatok opäť pozývame aj deti ZŠ A. Dubčeka na slávenie sv. omše o 7,10 hod.
7. V sobotu pozývame na pobožnosť fatimskej soboty, po ktorej nasleduje sv. omša.
8. Pozývame na nočnú adoráciu, ktorá sa začne v piatok 3. marca od 20,00 hod. a bude trvať do soboty do 7,00 hod. rannej. Všetci ste srdečne pozvaní.

Bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský bude na Popolcovú stredu 1. marca o 17,00 hod. sláviť sv. omšu v Katedrále sv. Martina. V ten istý deň sa potom o 20,00 hod. bude konať v Katedrále sv. Martina ďalšie modlitbové stretnutie spôsobom Lectio divina s názvom „Láska rodičov k deťom" (Gn 22, 1-19).
V pôstnom období budú naši otcovia biskupi každý piatok o 20,00 hod. v Katedrále sv. Martina viesť pobožnosť modlitby Krížovej cesty.

Rímskokatolícka cyrilometodská bohoslovecká fakulta Univerzity Komenského v Bratislave ponúka v akademickom roku 2017/2018 magisterské štúdium katolíckej teológie dennou formou pre kandidátov kňazstva aj pre laikov. Prihlášky sa podávajú do 31.3.2017. Podrobnejšie informácie sú uverejnené na webovej stránke fakulty: www.frcth.uniba.sk.

Bratislavská arcidiecézna charita ďakuje veriacim za podporu v minulom roku, zároveň informuje o použití finančných prostriedkov v roku 2016 a prosí veriacich o podporu aj v tomto roku.

Misionári Saletíni v spolupráci s Centrom Mediácie a Probácie v Prešove pozývajú na Letný pobyt pre rozvedených s deťmi. Tento rok sa uskutoční v dňoch 31. júla až 5. augusta v Hoteli Mier v Pribyline v Račkovej doline. Cena za ubytovanie so stravou a organizačnými nákladmi je pre dospelého 95 Eur a pre dieťa (do 10 r.) 75 Eur. Prihlasovať sa je možné cez formulár, ktorý nájdete na stránke letnypobytprerozvedenych.webnode.sk.

oznamy

Bohoslužby     Nedeľa 19. februára 2017
SIEDMA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

Pondelok 20.2.2017   18,00     †  dcéra Ľubka Féria
Utorok 21.2.2017   18,00     †  Emil Sv. Petra Damianiho,biskupa a učiteľa Cirkvi
Streda 22.2.2017   19,00     †  Marta, František Katedra sv. Petra, apoštola

23.2.2017

sv. omša pre mamičky  ( † František, Miloš, Ladislav a Viliam)
   †  Peter a Marta a sestra Marta
Sv. Polykarpa, biskupa a mučeníka

Piatok 24.2.2017   18,00     †  Štefan a Oľga Féria
Sobota 25.2.2017   18,00     †  rodičia Vojtech a Júlia Panny Márie v sobotu
Nedeľa 26. februára 2017  ÔSMA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ
      07,30     †  Jozef, Mária a Džinka
      09,30     za farníkov
      11,00     †  Annu, Františka a Juraja a Františka
      18,00     †  Mária

V utorok večer sa stretnú deti, ktoré sa pripravujú k sviatosti Eucharistie a ich rodičia pri sv. omši o 18,00 hod. (Deti majú prázdniny, ale kto je doma nech príde na sv. omšu).

Pri príležitosti duchovnej obnovy zameranej na vnútorne uzdravenie s indickým kňazom o. Mariakumarom v našej farnosti, Vám ponúkame na zakúpenie, vzadu pri stolíku, niektoré knihy, aby ste sa mohli oboznámiť s jeho duchovnou činnosťou.

Pozývame všetkých miništrantov, ako aj chlapcov, ktorí by chceli v našom kostole plniť miništrantskú službu na stretnutie v sobotu 25.02. 2017 o 16,00 hodine v kostole Narodenia Panny Márie.

Vincentínská rodina organizuje 10. Ročník zbierky  Boj proti hladu. Do zbierky sa môžete zapojiť kúpou medovníkového srdiečka dnes po sv. omši  o 9,30 a 11,00. Vopred Pán Boh vám odplať!

Srdečne vás pozývame na modlitbu chvál a zvelebenia v utorok 21.02.2017 po sv. omši v našom kostole. Pristúpme pred Boha takí, akí sme, aby nás On urobil takými, akými nás chce mať."