Koniec platnosti dišpenzu od povinnej účasti na nedeľných bohoslužbách

Na základe rozhodnutia Konferencie biskupov Slovenska všeobecný dišpenz od povinnej účasti na nedeľných bohoslužbách a prikázaných sláveniach stratí svoju platnosť 30. júna 2021. Otcovia biskupi povzbudzujú veriacich, aby sa všade tam, kde to podmienky umožňujú, čo najskôr vrátili k osobnej účasti na bohoslužbách. Povinnosť účasti nebude zaväzovať veriacich, pre ktorých návšteva chrámu môže znamenať zvýšené zdravotné riziko, a samozrejme tých, ktorým prítomnosť neumožnia lokálne okolnosti, napríklad zhoršená epidemická situácia.

Pontifikálna sv. omša - Pozvánka

Na slávnosť Petra a Pavla Vás srdečne pozývame na pontifikálnu svätú omšu v Katedrále sv. Martina v Bratislave dňa 29.6. 2021 o 18.00 hod., ktorú bude celebrovať bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský. Slávnosti sa zúčastní aj J. Ex. Mons. Giacomo Guido Ottonello, apoštolský nuncius na Slovensku, ktorý si práve v tento deň pripomína 50. výročie svojej kňazskej vysviacky.

Bratislavská arcidiecézna charita - Grantový program CreoCaritas

Bratislavská arcidiecézna charita - Grantový program CreoCaritas (Pre kňazov a osoby vo vedení farských charít a pod.): Bratislavská arcidiecézna charita od 1. júna 2021 spustila grantový program s názvom CreoCaritas, ktorým chce, vďaka štedrosti darcov zapojených do zbierky na charitu, finančne podporiť kreatívnu charitnú činnosť realizovanú dobrovoľníkmi a organizáciami v prospech osôb, či spoločenstiev priamo vo farnosti. Farské charity, organizácie či spoločenstvá, ktoré budú chcieť požiadať o finančnú podporu, budú potrebovať odovzdať okrem žiadosti aj súhlas kňaza – správcu farnosti (vzor v prílohe) tak, aby bol od začiatku o tejto plánovanej aktivite informovaný. Žiadosť o grant je možné podať do 31. 7. 2021. Viac informácií nájdete na www.charitaba.sk/grant. V prípade akýchkoľvek otázok sa neváhajte obrátiť na Bratislavskú arcidiecéznu charitu.

Objav svoju farnosť

Rada pre mládež a univerzity pri Konferencii biskupov Slovenska pripravila projekt – Objav svoju farnosť. Ide o predstavenie života vo farnosti jazykom blízkym mladým ľuďom. Projekt má tri fázy, v tejto chvíli sa končí prvá fáza, v ktorej sa upozorňuje mladých na to, že farnosť je miesto, kde patria. V ďalšej fáze sa chcú venovať téme možnosti načerpania vo farnosti a v tretej a poslednej fáze chcú pozvať mladých, aby vyšli zo seba a stali sa aktívnymi vo svojej farnosti. Celá táto iniciatíva prebieha online na týchto webových stránkach: mladez.kbs.sk a http://bit.ly/Objavsvojufarnost.

Stránka Bratislavskej arcidiecézy na sociálnej sieti Instagram:

Bratislavská arcidiecéza spustila stránku na sociálnej sieti Instagram. Tešiť sa môžete na zaujímavý obsah. Viac informácií v liste mediálneho tímu Bratislavskej arcidiecézy a na samotnej stránke na sociálnej sieti.

Rozpis online sv. omší tu.