Verejné bohoslužby sú od 19. apríla 2021 OBNOVENÉ!

Rozpis online sv. omší tu.

Sv. omše z našej farnosti tu.

Prečítajte si na výveske

Lectio divina

(Pre veriacich vo farnostiach na území mesta Bratislavy): V stredu 5. mája 2021 o 20.00 hod. sa bude v Katedrále sv. Martina konať modlitbové stretnutie spôsobom Lectio divina, ktoré bude viesť bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský. Stretnutie má názov: Ak vás vedie Duch, nie ste pod zákonom (Gal 5, 16-26).

Stránka Bratislavskej arcidiecézy na sociálnej sieti Instagram:

Bratislavská arcidiecéza spustila stránku na sociálnej sieti Instagram. Tešiť sa môžete na zaujímavý obsah. Viac informácií v liste mediálneho tímu Bratislavskej arcidiecézy a na samotnej stránke na sociálnej sieti.

Ponuka - časopis Rozmer (podľa uváženia):

V týchto dňoch vyšlo nové číslo štvrťročníka Rozmer – časopisu pre kresťanskú duchovnú orientáciu, ktorý čitateľom ponúka prehľad o súčasnej náboženskej scéne. Venuje sa aktuálnej problematike nových náboženských hnutí a siekt, ako i javom, ktoré s ňou bezprostredne súvisia. Okrem toho sa časopis venuje aj religionistickým témam. Jeho vydavateľmi sú Ekumenická rada cirkví v SR a občianske združenie Ekumenická spoločnosť pre štúdium siekt. Záujemcovia si časopis môžu objednať písomne na adrese: Redakcia časopisu Rozmer, Svoradova 3, 831 03 Bratislava; alebo telefonicky na čísle 02/207 22 838; respektíve e-mailom na adrese rozmer@sekty.sk. Existuje možnosť objednať si za zvýhodnenú cenu aj staršie ročníky. (K oznamu je k dispozícii na stiahnutie - obálka časopisu a sprievodný list)

Duchovná obnova rozVEDENÍ k BOHU so sv. Jozefom (podľa uváženia):

Misionári Saletíni pozývajú na duchovnú obnovu pre rozvedených. Duchovná obnova sa uskutoční 11.-13. júna 2021. Ak to opatrenia dovolia, bude v Rodinkove v Belušských Slatinách. Inak prebehne v ONLINE forme cez Zoom. Prihlásiť sa bude možné cez prihlasovací formulár, ktorý bude zverejnený na internetovej stránke Rodinkova.

Letný pobyt pre rozvedených s deťmi (podľa uváženia):

Tento rok sa letný pobyt pre rozvedených s deťmi uskutoční v dňoch 15. - 21. augusta 2021 v Chate Lubetha v Ľubietovej. Prihlasovať sa je možné do konca mája cez formulár, ktorý nájdete na stránke letnypobytprerozvedenych.webnode.sk . Pobyt organizujú Misionári Saletíni so spolupracovníkmi. Viac info na plagáte.

Pozvánka na PUMIN - púť miništrantov Slovenska

Radi by sme pozvali Vás aj miništrantov z Vašej farnosti na celoslovenskú púť miništrantov - PUMIN.

Je to podujatie s bohatou tradíciou, ktorého sa každoročne zúčastňujú miništranti z rôznych farností. Prichádzajú spolu so svojimi kňazmi, rodičmi, súrodencami, katechétmi, bohoslovcami k Sedembolestnej Panne Márii do Šaštína, aby sa duchovne povzbudili a obnovili, ale aj zabavili a zasúťažili si s ostatnými rovesníkmi.Tradícia púti miništrantov žije aj v COVIDových časoch!

V tomto roku sa PUMIN uskutoční ONLINE v sobotu 8. mája od 10:00 do 13:00 h. Podujatie bude vysielané naživo z “obývačky” kláštora otcov pavlínov prostredníctvom YouTube kanála (https://www.youtube.com/studio7bolestna/live)

Centrálnou témou a mottom púte je Vakcína ACUTIS.

Moderný mladík, blahoslavený Carlo Acutis, ktorý žil len 15 rokov, ale zato príkladným životom, bol o.i. aj veľmi zručným v IT oblasti (tvorby webových stránok, strihu videí a pod.) a zároveň mal vo veľkej úcte Sv. Oltárnu, podobne ako Dominik Sávio. Carlo našiel "vakcínu" na choroby dnešných čias. V čom spočíva? O tom bude hovoriť v katechéze don Jozef Luscoň.

Na túto tému bude zameraný aj online kvíz, v ktorom si "online-pútnici" môžu zmerať sily a vyhrať skvelé vecné ceny. Stačí si zabezpečiť smartphone. Súčasťou programu bude online poklona pred Sv. Oltárnou s prosbami miništrantov z celého Slovenska. Na záver púte sa miništrantom prihovorí otec biskup Ján Kuboš.

Viac informácií o PUMINE a registráciu na púť nájdete na webe: bit.ly/pumin2021.

Účasť na PUMINE nech miništranti potvrdia na tomto odkaze: https://forms.gle/BdcjBFg6AVxvh2uq9

Štúdium na RKCMBF UK a prihlášky do kňazského seminára.

Zahrňme do našich modlitieb prosbu za nové duchovné povolania.