Bohoslužby     Nedeľa 16. septembra 2018
DVADSIATAŠTVRTÁ NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

17.9.2018

†  Žofia a Zdeno
   †  Ľudovit Sklenár (pohrebná)

18.9.2018

†  Jozef

19.9.2018

†  Mária, Margita, Pavlina
   †  Otec Ľubomir
Sv. Januára, biskupa a mučeníka

20.9.2018

†  Andrej, Jožko, Cyril, Rudolf, Eva, Emilia, Matúš a celý rod
   Sv. omša pre mamičky (Prosba za Božiu pomoc pre rodinu Margity a Jany)

Sv.Ondreja Taegona, kňaza a spoločnikov, kórejských mučeníkov

21.9.2018

Za Božiu milosť a pomoc pri vyriešení manželských vzťahov
Sv. Matúša, apoštola a evanjelistu - sviatok

22.9.2018

Pokrstíme jedno dieťa

Nedeľa   23. septembra 2018      DVADSIATAPIATA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ
      07,30     †  manžel Ján
      11,00     Prosba za Božiu pomoc pre rodinu Jaroslava
      19,00     †  Štefan a rodičia

1. Jesenné kántrové dni sú na budúci týždeň v stredu, piatok a sobotu. Záväzný je iba jeden deň. Obsah jesenných kántrových dní: Poďakovanie za úrodu.
2. V tomto týždni ranné sv. omše o 6,30 sú v pondelok až piatok.
3. Spovedanie v týždni podľa možnosti každý deň pol hodiny pred sv. omšou.

Bohoslužby     Nedeľa 9. septembra 2018
SLÁVNOSŤ NARODENIA PANNY MÁRIE

10.9.2018

†  Mária, Jana a brat Martin
   Za Božiu pomoc pre Martina

11.9.2018

Za posilnenie viery, nádeje a lásky a dar zdravia pre Evku a Marka
   †  mama  Cecília

12.9.2018

Za Božiu pomoc, dary Ducha Sväteho pr dcéru Máriu
   †  Mária, Rudolf, ich rodičia a súrodenci z obidvoch strán
Najsvätejšieho mena Panny Márie

13.9.2018

Sv. omša pre mamičky (za zdravie a Božiu pomoc pre Margitu)
   †  František, Ladislav, Viliam
Sv. Jána Zlatoústeho, biskupa a učiteľa Cirkvi

14.9.2018

Poďakovanie Pánu Ježišovi za zjavenie korunky k Božiemu Milosrdenstvu sestre Faustíne
   Poďakovanie za všetky dary od Boha pri životnom jubileu 60 r. Juraja
Povýšenie Svätého Križa, sviatok

15.9.2018

Poďakovanie Pannie Márii za pomoc v životnych situáciach
Sedembolestnej Panny Márie, Patrónky Slovenska - slávnosť

Nedeľa             16. septembra 2018                   DVADSIATAŠTVRTÁ NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ
      07,30     †  Alojzia
      11,00     †  Anton a Anna
      19,00     Poďakovanie za dar života s prosbou za Božie požehnanie pre rodinu

Slávime hody – odpust. Je to v prvom rade duchovná záležitosť. V tento deň je možné pri patričnej dispozícii získať úplne odpustky. Po sv. omši Vás pozývame na farské AGAPÉ v priestranstve pred kostolom. Dnes sa tiež koná obvyklá farská OFERA. Ďakujeme tiež všetkým, ktoré sa pričinili o vznešený priebeh dnešnej výročnej slávnosti. Nech Vám to Pán Boh odplatí.
2. V tomto týždni ranné sv. omše o 06:30 sú v pondelok až piatok.
3. V pondelok 10. septembra 2018 sa uskutoční stretnutie kňazov nášho dekanátu. Rekolekcia sa koná v Zohori. Začína  sv. omšou o 09,00 hod. Prosíme o podporu v modlitbách.

V sobotu 15. 9. 2016 sa na sviatok Sedembolestnej Panny Márie koná v Šaštíne celonárodná púť. Pozývame Vás putovať do Šaštína a zveriť seba, naše rodiny i celú našu vlasť pod ochranu našej Patrónky.

Spojená škola sv. Františka z Assisi v Karlovej Vsi hľadá pani učiteľku pre 1. stupeň ZŠ a pani vychovávateľku. Záujemcov prosíme o e-mail na adresu riaditel@svfrantisek.sk. O našej cirkevnej škole sa viacej dozviete na www.svfrantisek.sk.

Národná púť k Sedembolestnej Panne Márii do Šaštína
Pozývame všetkých veriacich zúčastniť sa Národnej púte k Sedembolestnej Panne Márii do Šaštína, ktorá sa bude konať 14.- 16. septembra 2018. Národná púť vyvrcholí sv. omšou v sobotu, 15. septembra o 10,30 hod., počas ktorej prednesie homíliu Mons. Milan Lach, gréckokatolícky biskup Eparchie Parma v Ohio (USA). Na druhý deň, 16. septembra 2018, bude v Bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne sláviť sv. omšu o 10,30 hod. bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko v rámci púte seniorov a chorých.

Pozvanie pre mladých na podujatia v rámci púte do Šaštína
V rámci národnej púte do Šaštína na slávnosť Sedembolestnej je pripravený aj bohatý sprievodný program, na ktorý pozývame všetkých, osobitne mladých a rodiny. Už 14. septembra sa začne pešia púť s otcom biskupom Mons. Jozefom Haľkom „Po stopách Titusa Zemana" od rieky Moravy neďaleko obce Závod do Šaštína. Pôjde pri nej nielen o pripomenutie hrdinstva blahoslaveného Titusa Zemana, ale aj o uvažovanie nad vlastnou životnou cestou. V Šaštíne čaká všetkých pútnikov okrem slávnostnej svätej omše aj bohatý sprievodný program: divadelná hra Slovenského Národného Divadla „Nepolepšiteľný svätec", divadelné predstavenie Komunity Cenacolo „Milosrdný Samaritán", diskusia so zaujímavými hosťami, hudobné a modlitbové pásma ako aj detský program. Pre mladých sú v „Cliptime zóne" pripravené workshopy, prednášky a hry. Celý program sa nesie v duchu odvahy s heslom: Bez strachu. Podrobnejšie informácie sú na plagáte a na stránkach bazilika.sk a cliptime.sk.

Púť do Marianky
Pozývame všetkých veriacich zúčastniť sa tohtoročnej púte do Marianky, ktorá sa bude konať 7.- 9. septembra 2018. Púť vyvrcholí sv. omšou, ktorú bude v nedeľu 9. septembra o 11,00 hod. sláviť bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský.

Otvára sa rok osobnej formácie  BAŠ 2018/2019
Podrobnosti sú na plagátiku pri východe z kostola na stolčeku