oznamy

†  Veronika
Sv. Filipa Neriho, kňaza

Nedeľa                    27. mája 2018             NEDEĽA NAJSVÄTEJŠEJ TROJICE
      07,30     Poďakovanie za službu pani kostolníčke a zdravie a B.P. pre pani Hedvigu
      11,00     †  Jana a Tomáš
      19,00     Poďakovanie za 70 r. života

1. V tomto týždni ranné sv. omše o 6,30 sú v pondelok, utorok, stredu, štvrtok a piatok.
2. Vaše milodary zo zbierky na katolícke masmédia v sume 929,32 € sme odoslali na patričné konto. Všetkým dobrodincom vrúcne „Pán Boh odplať!"

Členovia farských spoločenstiev pozývajú v utorok  22. 5. 2018 o 19,00  na modlitbu chvál spojenú s krátkou prednáškou o modlitbe a s adoráciou. Je to aj príležitosť na získanie nových podnetov aj pre osobnú modlitbu, aby bola zdrojom sily a radosti, miestom osobného stretania s Kristom. Kto si uvedomuje potrebu prehĺbenia svojej modlitby, je vítaný.
4. Pozývame všetkých miništrantov, ako aj chlapcov, ktorí by chceli v našom kostole plniť miništrantskú službu na stretnutie v sobotu 26. 5. 2018 o 16,00 hodine v kostole Narodenia Panny Márie.
5. Naša farnosť  Dlhé Diely usporiada na budúcu nedeľu program pre  Deň detí. Podujatie sa uskutoční pred kostolom   27. mája od 14,30.

Farská komunita Naim pozýva na víkendovú obnovu pre rodiny do Rodinkova v termíne 2 .- 3.júna.  Program bude spojený so súťažami pre deti v rámci MDD.  Viac informácii na plagátiku na nástenke.

V nedeľu 27. mája 2018, na slávnosť Najsvätejšej Trojice, sa bude v Marianke konať tradičná Trojičná púť. Slávnostnú svätú omšu o 11,00 hod. bude sláviť bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský.

V nedeľu 3. júna 2018 sa bude konať v Bratislave vonkajšia verejná slávnosť Božieho Tela pozostávajúca zo svätej omše na Primaciálnom námestí začínajúcej o 10.30 hod. a následnej eucharistickej procesie k farskému kostolu sv. Jána z Mathy (Trojička) na Župnom námestí. Pozývame Vás zúčastniť sa tejto spoločnej slávnosti a tak vydať svedectvo živej viery v Ježiša Krista prítomného v Oltárnej sviatosti.
Taktiež si všimnite výtvarný tábor pre mladých tzv. Saleziánsky plenér  v Banskej Belej 19. - 26.8.2018.

Srdečne Vás pozývame na hudobný gospelový Festival Lumen, ktorý za uskutoční v Trnave 15. – 16.júna. Pozývame zvlášť mladých pre ktorých sme pripravili bohatý hudobný a duchovný program. Na Festivale Lumen vystúpia otec Marián Kuffa, Simona Martausová, kapela LZ7 a množstvo iných...informácie ako aj program nájdete na stránke: www.festivallumen.sk".

Bohoslužby     Nedeľa 13. mája 2018
SIEDMA VEĽKONOČNÁ NEDEĽA

14.5.2018

†  Žofia, 102 r. (židovka konc. Tábora)
   †  starí rodičia Irena a Vojtech
Sv. Mateja, Apoštola

15.5.2018

Poďakovanie za 80r. života pre Annu
   Vďaka za dar kňazstva p. Kristiána a p. Radoslava

16.5.2018

†  Dušan
   Za B.P. pomoc a zdravie pre Mateja
Sv. Jána Nepomuckého, kňaza a mučeníka

17.5.2018

Za B.P. pre rodinu Anety a †  otca Pavla
   Sv. omša pre mamičky (Prosba za duše v očistci)
   †  Rodičia Michal a Hedvika

18.5.2018

†  Matej
   Za B.P. a pomoc a zdravie pre Petra
Sv. Jána I., pápeža a mučeníka

19.5.2018

pokrstíme tri deti
   pokrstíme jedno dieťa

†  rodičia Angela a Peter

Nedeľa                         20. mája 2018          ZOSLANIE DUCHA SVÄTÉHO
      07,30     †  rodičia a celý rod
      11,00     †  Mária
      19,00     †  Milka a Peťko, a za B.P. pre celú rodinu

2. Dnes je zbierka na katolícke masmédia. Vopred úprimné „Pán Boh odplať!"

Letné kántrové dni: sú na budúci týždeň v stredu, piatok a sobotu. Liturgicky je záväzný je iba jeden deň. Obsahom letných kántrových dní: prosby za jednotu kresťanov alebo za duchovné povolania.

Púť detí do Marianky 26. 5. 2018
Pozvanie pre miništrantov zúčastniť sa letného tábora MinFa.

Znovu pripomíname, že v našej arcidiecéze sa bude dňa 9. júna 2018 konať Kurz lektorov na RKCMBF UK. Kurz je prospešnou ponukou pre čitateľov Božieho slova pri sv. omši a pre záujemcov o túto službu. Prihlasovanie je možné prostredníctvom mailu na adrese kurzlektorov@iskra.sk. Účastnícky poplatok je 5,- Eur. (Plagát je na výveske).
Plagát s pozvaním a informáciami o pripravovanej púti zdravotníkov v Šaštíne.
Plagát s informáciou pre študentov o možnosti ubytovania na katolíckom internáte Svoradov v Bratislave.