Bohoslužby     Nedeľa 21. mája 2017
ŠIESTA VEĽKONOČNÁ NEDEĽA

Pondelok 22.5.2017   18,00     †  St. rodičia  Emília a Štefan Sv. Rity z Cascie, rehoľníčky
Utorok 23.5.2017   18,00     †  Kňaz Andrej a jeho sestra Alžbeta, †  rodičia, st. rodičia a súrodenci Féria
Streda 24.5.2017   19,00     Poďakovanie za dar života a prosba za Božiu pomoc a dary D.S. pre Mareka Féria
Štvrtok 26.5.2017            Nanebovstúpenie Pána, slávnosť
   Sv. omša pre mamičky (za B.P. a ochranu pre Petra, Desu, Martu a Annu)
   †  Rodičia Margita a Jána
   Prosba o o dary D.S. pre dcéra Petra

Piatok 27.5.2017   18,00     †  Juraj a manželka Eva a Jozef Sv. Filipa Neriho, kňaza

28.5.2017

pokrstíme tri deti
   †  Rodičia  Petronela, Jakub a brat Ján

Sv. Augustína z Canterbury, biskupa
Nedeľa 28. mája 2017  SIEDMA VEĽKONOČNÁ NEDEĽA
      07,30     †  Manžel Ján a jeho rodičia
      09,30     za farníkov
      11,00     †  Sestra Mária a rodičia Alžbeta a Ľudovít
      19,00     †  Juraj

1. Nasledujúce tri dni sú prosebnými dňami. Záväzný je jeden deň. Obsahom prosebných dní sú prosby za úrodu.

Slávnosť Nanebovstúpenia Pána vo štvrtok je prikázaným sviatkom. Bohoslužby preto budú v takomto rozpise: Už v stredu večerná ako vigília slávnosti a potom v samotný deň slávnosti dopoludnia o 10:00 a večer o 18,00 a 19,00 hod.
3. Na budúcu sobotu 27. 5. 2017 sa stretnú miništranti o 16,00 hod. v kostole Narodenia Panny Márie.
4. V piatok tiež začíname novénu k Duchu Svätému, ktorú pričleníme k májovej mariánskej pobožnosti.

Pri príležitosti 640. výročia konsekrácie Baziliky Narodenia Panny Márie v Marianke Apoštolská penitenciária z poverenia Svätého Otca Františka vyhlásila jubilejný rok v Bazilike v Marianke od 13. 5. 2017 do 16. 5. 2018 a udelila úplné odpustky, ktoré môžu veriaci pri zachovaní zvyčajných podmienok (sviatosť zmierenia, prijatie Najsvätejšej Sviatosti a modlitba na úmysel Svätého Otca) v Bazilike Narodenia Panny Márie v Marianke získať:
– ak sa nábožne zúčastnia jubilejných slávení ustanovených so súhlasom arcibiskupa – metropolitu
– ak sa nábožne zúčastnia svätých pútí, alebo iných nábožných úkonov, ktoré sa počas jubilea budú sláviť
– ak navštívia jubilujúcu baziliku, či už jednotlivo alebo v skupinách a tam  nejaký čas strávia v nábožnej meditácii ktorú ukončia modlitbou Pána, Vyznaním viery, a vzývaním Bohorodičky Panny Márie, Matky, Učiteľky a vznešenej Kráľovnej.

Starí, chorí a všetci, čo z vážnej príčiny nemôžu opustiť svoj domov, môžu tiež získať úplné odpustky, ak sa nábožným vzdychom spoja s tými, ktorí zbožne navštívia baziliku  alebo do nej putujú, vylúčia naviazanosť na akýkoľvek hriech, splnia spomínané tri zvyčajné podmienky a pred obrazom Blahoslavenej Panny Márie, hoc aj malým, odrecitujú vyššie spomínané modlitby a svoje bolesti a ťažkosti svojho života pokorne odovzdajú Bohu cez Máriu.

Rada pre pastoráciu v zdravotníctve a Subkomisie pre bioetiku KBS pozýva na Druhú Celoslovenskú púť zdravotníkov v Levoči, ktorá sa bude konať v dňoch 2. až 3. 6. 2017. Sú na ňu pozvaní všetci zdravotnícki pracovníci so svojimi rodinami spoločne s duchovnými otcami, ktorí sa venujú pastorácii v zdravotníctve.
Druhou pripravovanou udalosťou je Bioetická konferencia organizovaná Subkomisiou pre bioetiku KBS, ktorá sa uskutoční 16. 6. 2017 v Ružomberku v Kultúrnom dome Andreja Hlinku od 9,00 do 16,00. Program konferencie nájdete v prílohe. Elektronické prihlasovanie a informácie budú v najbližších dňoch na stránke www.kklz.sk.
V rámci 100. výročia fatimských zjavení dávame do pozornosti DVD Tajomstvo z Fatimy. Ide o hraný 85 minútový film so slovenským dabingom opisujúci fatimské zjavenia.

oznamy

Bohoslužby     Nedeľa 14. mája 2017
PIATA VEĽKONOČNÁ NEDEĽA

15.5.2017

Pokrstíme jedno dieťa
   Za duše kňazov v očistci
Féria
Utorok 16.5.2017   18,00     Za B.P. a vyslyšanie prosby a o ďalšiu pomoc Sv. Jána Nepomuckého, kňaza a mučeníka
Streda 17.5.2017   19,00     †  Agáta a rodičia (10) Féria

18.5.2017

Sv. omša pre mamičky († Anna a Jozef)
   Poďakovanie za 35 r. života pre Magdalénu
Sv. Jána I., pápeža a mučeníka

Piatok 19.5.2017   18,00     †  Gitka, Michal, Ľudmila a Ludevít Féria

20.5.2017

Slávnosť I. sv. prijímania detí
   Poďakovanie za 77 r. života Margity a pomoc pri chorobe jej dcéry
Sv. Bernardína Sienského, kňaza

Nedeľa 21. mája 2017  ŠIESTA VEĽKONOČNÁ NEDEĽA
      07,30     Poďakovanie za 60 r. života pre Ľuboša a prosba za zdravie do ďalších rokov
      11,00     Za zdravie a B.P. za dar života pre Veroniku
      19,00     †  Elena a Ján

1. Aj tento týždeň máme stretnutie deti v utorok večer o 18,00 hod. pred slávnosťou ich I.sv. prijímania , ktorá začína o 10,00 v sobotu 20. mája 2017.
2. V týždni tiež prebehne sviatosť zmierenia prvoprijímajúcich detí podľa rozpisu pani učiteľky náboženstva od stredy.
3. Ďakujeme za milodary pri zbierke v nedeľu dobrého Pastiera, ktorá je určená na seminár. Sumu 786,00 € pán farár poslal na konto ABU.
4. V mesiaci máji, ktorý je zasvätený Panne Márii, sa o 18,00 hod. modlíme loretánske litánie. Potom nasleduje sv. omša.